Stāsti par purviem skolotājiem, skolēniem un Zinātnieku naktī 27.09.2011 08:58
Aizvadītajā nedēļā notika vairāki pasākumi, kuros LIFE+ projekta "Augstie purvi" komanda stāstīja par purvu vērtībām. 22. septembrī Daudzesē notiku seminārs skolotājiem, 23. septembrī - seminārs skolēniem. 23. septembra vakarā Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā (LU BD) notika Zinātnieku nakts pasākumi.
22. septembra pēcpusdienā Daudzeses pamatskolā pulcējās tuvākās apkārtnes un arī Rīgas skolotāji, lai uzzinātu vairāk par purviem - kopā 30 cilvēki. Dr.biol. Māra Pakalne stāstīja par Latvijas purvu uzbūvi, Latvijas Dabas fonda dabas eksperti Uvis Suško un Valda Baroniņa iepazīstināja ar divām projekta teritorijām: dabas liegumiem un Natura 2000 teritorijām "Aklais purvs" un "Aizkraukles purvs un meži". Ar lekciju par dendrohronoloģiju uzstājās Dr.biol. Iluta Dauškane un par purvu hidro-ģeoloģiskajiem pētījumiem stāstīja Dr.geol. Aija Dēliņa no Latvijas Universitātes. Pēc teorētiskās daļas visi kopīgi devās ekskursijā uz Aklo jeb Jūgu purvu. Kopā ar dabas pētniekiem bija iespējams aplūkot tipiskās purvu augu sugas, paņemt koku gadskārtu paraugus ar Preslera svārsptu, kā arī pētīt kūdras paraugus līdz tumsas iestāšanās brīdim.
Nākamajā dienā, 23. septembrī Daudzeses pamatskolas skolēniem bija iespēja kopā ar dabas pātniekiem mācīties par purvu vērtībām, kā arī par koku gadskārtu pētīšanu. Seminārā piedalījās 36 dalībnieki - dažāda vecuma bērni. Lekciju laikā visi aktīvi iesaistījās un atbildēja uz jautājumiem. Skolēni zināja, piemēram, ka rasene ir kukaiņēdājs augs un to, kāpēc tā ēd kukaiņus. Pēc filmas „Stāsts par purvu” no filmu sērijas „Pieci stāsti par dabu” visi kopā devās purvā meklēt dažādus purva augus, lai iemācītos tos pazīt arī citreiz.
LU BD 23. septembra vakarā sākās Zinātnieku nakts pasākumi. To laikā Dr.biol. Māra Pakalne stāstīja arī par purviem. Apmeklētājiem bija iespēja ar lupu aplūkot sfagnus ļoti tuvu. Starp sfagniem paslēpusies bija maza sēnīte, kas interesentiem ļoti patika.