Starptautiskais seminārs ir noslēdzies 31.07.2012 10:12
Semināru apmeklēja dalībnieki no dažādām pasaules valstīm: Francijas, Vācijas, Norvēģijas, Lietuvas, Polijas, Krievijas, kā arī kolēģi no Latvijas. Pirmajā semināra dienā viesnīcā „Park Hotel Maritim” viesi iepazīstināja pārējos dalībniekus ar purvu atjaunošanas aktivitātēm savā valstī; viesi no Norvēģijas - Johannes Erik Annoby un Anders Lyngstad stāstīja par savas valsts purvu daudzveidību un rīcības plāniem to saglabāšanā un atjaunošanā, Lietuvas kolēģi Leonas Jarašius, Dr. Romas Pakalnis, Dr. Jūrate Sendzikaite prezentēja referātu par Augštumalas augstā purva atjaunošanas pasākumiem, Krievu kolēģe Dr. biol. Olga Galanina iepazīstināja ar avotainajiem purviem Pskovas apgabalā.
Pasākuma dalībniekiem bija interesanti klausīties lekcijas par mūsu pašu – Latvijas purvu aizsardzības un saglabāšanas aktivitātēm divos EK LIFE+ projektos Ķemeru nacionālajā parkā, no kuriem viens ir noslēdzies, bet otrs nesen kā uzsākts - „Hydroplan” projekts, kuras prezentēja Jānis Ķuze, Ilze Ķuze, Dr. geogr. Agnese Priede. Par purvu veidošanos, hidroloģiju un apsaimniekošanu EK LIFE+ projektā „ Augstie purvi” stāstīja Dr. biol. Māra Pakalne, Dr. ģeogr. Laimdota Kalniņa, Dr. geol. Aija Dēliņa un Uvis Suško. LU studenti bija sagatavojuši stenda referātus, kuri izpelnījas dalībnieku atzinību.
Seminara dalībnieki apmeklēja Melnā ezera purva dabas liegumu, kur varēja dabā apskatīt purva apsaimniekošanas pasākumus, kā arī nākamajās dienās – 24. un 25. jūlijā, devās uz Rožu purva dabas liegumu, Aklā purva dabas liegumu un Vasenieku purvu, kurš atrodas Stiklu purvu dabas liegumā. Neparedzēts un informatīvs brauciens bija uz Klāņu ezeru, kur varēja apskatīt Latvijā retas un aizsargājams augu sugas un biotopus. Semināra noslēgumā dalībnieki izrādīja interesi par atkārtotiem šāda veida pasākumiem nākotnē, un kā veiksmīgus novērtēja veiktos apsaimniekošanas pasākumus Latvijas purvos.